AMiO LED Pærer C5W 39mm 12xSMD 2016 CANBUS – 12/24V (Hvid 5500K)
Disse AMiO C5W LED-pærer på 39 mm er en moderne og driftssikker løsning til udskiftning af traditionelle glødepærer. Med hele 12 kraftige SMD 2016 LED-dioder leverer de et klart, hvidt lys på 5500K, hvilket forbedrer synligheden og giver bilen et mere moderne udseende.
Pærerne er udstyret med CANBUS-teknologi, som forhindrer fejlmeddelelser i nyere biler. Den avancerede strømstyring sikrer desuden høj effektivitet og lang levetid, helt op til 50.000 timer. Nem installation gør dem ideelle til både professionelle og gør-det-selv brugere.
Fordele:
- Lang levetid – op til 50.000 timer
- Ingen fejl i bilens systemer takket være indbygget CANBUS
- Lavt strømforbrug og hurtig reaktionstid
- Høj modstandsdygtighed mod stød og vibration
- Nem udskiftning uden ændringer i bilens installation
Tekniske specifikationer:
- Type: C5W (festoon)
- Længde: 39 mm
- Spænding: 12/24V
- LED-type: 12 x SMD 2016
- Lysfarve: 5500K (klar hvid)
- CANBUS-kompatibel: Ja
- Pakkestørrelse: 2 stk.
Anvendelse:
- Kabinelys
- Bagagerumslys
- Nummerpladelys
- Læselys og andre indvendige lys
Med AMiO LED C5W 39mm får du en lysstærk, energibesparende og holdbar løsning, der passer direkte i eksisterende lygteholdere – perfekt til dig, der ønsker effektiv og stilren belysning i bilen.
Bilsikringer, pærer og Canbus-relæmodstande kræver teknisk indsigt. Hvis du er i tvivl omkring brug og montering, vil vi anbefale at du søger professionel hjælp hos et lokalt autoværksted. Vi er ikke uddannet mekanikere og kan derfor ikke vejlede dig til montering af produkterne i lige netop din bil.
Vi tager IKKE bilsikringer, Canbus-relæmodstande og pærer retur hvor forseglingen er brudt.
Alle sikringer, pærer og relæmodstande er CE godkendte.







