LED H7/H18 AMiO Serie H – 2225lm, 6500K, CANBUS
Effektive og pålidelige LED-pærer til H7 og H18 fatninger fra AMiO’s Serie H. Pærerne benytter CSP-teknologi, som giver et kraftigere og mere fokuseret lysbillede sammenlignet med traditionelle halogenpærer. Ideelle til kørsel i mørke, regn og tåge, og takket være deres kompakte design er de nemme at installere uden tilpasning.
Med præcis lysafskæring blænder de ikke modkørende, og CANBUS-kompatibiliteten (95 %) sikrer, at de fungerer fejlfrit i de fleste køretøjer. De har lavt strømforbrug, lang levetid og er modstandsdygtige over for stød og vibrationer.
Egenskaber:
- Kraftigere og fokuseret lys
- Passer til reflektor- og projektorlygter
- Let og sikker installation – Plug & Play
- Lavere energiforbrug og længere levetid end halogen
- Kompakt konstruktion – passer hvor andre LED-retrofitter ikke gør
- Forbedret køresikkerhed og synlighed
Tekniske specifikationer:
- Type: H7 / H18
- Spænding: 12–24V
- Effekt: 42W (sæt)
- Lysstyrke: 2225 lumen
- Farvetemperatur: 6500K (hvid)
- LED-type: CSP
- CANBUS: Ja (95 % kompatibilitet)
- Certificering: E9, R10
- Levetid: >30.000 timer
- Pakning: 2 stk. LED-pærer + brugervejledning
Et stærkt valg til moderne LED-opgradering uden besvær – med høj lysydelse og pålidelig installation i både person- og varebiler.
Bilsikringer, pærer og Canbus-relæmodstande kræver teknisk indsigt. Hvis du er i tvivl omkring brug og montering, vil vi anbefale at du søger professionel hjælp hos et lokalt autoværksted. Vi er ikke uddannet mekanikere og kan derfor ikke vejlede dig til montering af produkterne i lige netop din bil.
Vi tager IKKE bilsikringer, Canbus-relæmodstande og pærer retur hvor forseglingen er brudt.
Alle sikringer, pærer og relæmodstande er CE godkendte.

